Chlewnie

projekt chlewni

Obudowa

Jako obudowę dla budynku chlewni proponujemy płyty warstwowe dachowe typu TK5
Płyty dachowe z rdzeniem z poliuretanu składają się z okładziny zewnętrznej i wewnętrznej.
Okładzinę zewnętrzną charakteryzuje grubość blachy 0,5 mm oraz powłoka poliester 25 µm. Natomiast okładzina wewnętrzna (dolna) wykonana z tworzywa sztucznego FIBERGLASS odpornego na agresywne środowiska, które powstają przy hodowli zwierząt tj. uryna i amoniak.
Dzięki wyeliminowaniu dolnej okładziny stalowej i zastąpieniu jej tworzywem sztucznym FIBERGLASS płyta jest lżejsza od typowych rozwiązań z płyt warstwowych wykonanych z okładzin blach stalowych. Okładziny z tworzywa sztucznego w odróżnieniu od blach stalowych są bardziej odporne na warunki mikroklimatu panującego w chlewni.

Płyty dachowe o grubości rdzenia 80 - 100 mm zapewniają odpowiednią izolację termiczną, która nie pozwala na kondensację pary wodnej na spodniej powierzchni płyty w okresie jesień-zima, zima-wiosna. Izolacja termiczna chroni zwierzęta w okresie letnim przed nadmiernym nagrzewaniem się. Płyty są dostarczane z kompletem elementów uzupełniających, potrzebnych do kompleksowego montażu pokrycia dachowego.
W nowoczesnym budownictwie inwentarskim należy zwrócić szczególną uwagę na stworzenie właściwego mikroklimatu w chlewni. Ma on istotny wpływ na stan i kondycję zwierząt, a co za tym idzie na wydajność chowu trzody chlewnej. Dlatego tak ważny jest odpowiednio wykonany projekt chlewni.

Aby zapewnić trzodzie chlewnej należyty dobrostan, prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz aby osiągnąć odpowiedni poziom wydajności należy zapewnić odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach dla nich przeznaczonych.
Temperatura powietrza jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość mikroklimatu w chlewniach. Równie niebezpieczne jest przegrzanie jak i wychłodzenie organizmu. Zbyt wysoka temperatura powoduje niepokój zwierząt, wzrost temperatury wewnętrznej organizmu jak również zwiększenie wydzielania moczu. Przy tego typu objawach następuje zmniejszenie przyrostów dziennych, zaburzenia w owulacji, trudności w zapłodnieniu. Natomiast zbyt niska temperatura przede wszystkim powoduje zwiększenie spożycia paszy. Tworzenie projektu i budowa chlewni składa się z wielu etapów, gdyż należy zadbać o wiele czynników zewnętrznych.
Zwiększona wilgotność powietrza w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje zahamowanie oddawania ciepła z organizmu, zaburza przemianę materii, obniża produkcyjność. Może to być powodem zwiększonej zapadalności na schorzenia układu oddechowego oraz pokarmowego.

Konstrukcja stalowa

Przy budowie chlewni stosujemy tradycyjne konstrukcje z wiązarów kratowych oraz ram stalowych gorącowalcowanych lub blachownic o zmiennym przekroju. Projekt chlewni zapewnia zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, które otrzymujemy poprzez ocynkowanie ogniowe oraz malowanie farbami epoksydowymi o łącznej grubości minimum 160 µm. Ze względu na dużą agresywność środowiska panującego w chlewni, w projekcie zalecamy zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji przez ocynkowanie ogniowe. Konstrukcja stalowa dostarczana jest na budowę z elementów prefabrykowanych na wytwórni. Jako płatwie dachowe wykorzystywane są kształtowniki zimnogięte ocynkowane typu Zet. Wszystkie elementy konstrukcji stalowej łączone są na budowie poprzez skręcanie.

Płyty warstwowe AGRO

PŁYTY WARSTWOWE ISOTHERM

Dachówka

więcej informacji cennik

BLACHY
TRAPEZOWE

TERMO

więcej informacji cennik

PŁYTY WARSTWOWE ŚCIENNE

Fiberglass

więcej informacji cennik

PŁYTY IZOLACYJNE

POLIURETAN

więcej informacji cennik

Szybki kontakt

Nasz handlowiec zadzwoni do Państwa
w ciągu 30 minut (pn-pt, 8.00-16.00).

Przetwarzamy Twoje dane na potrzeby wymiany korespondencji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Nasze marki

E-ŚWIETLIKI

sklep internetowy z naświetlami dachowymi i ściennymi. Skład fabry-czny producenta w Zielonej Górze ... odwiedź sklep

E-PŁYTYWARSTWOWA

sklep internetowy z płytą warstwową, który daje możliwość zakupu płyty warstwowej przez internet... odwiedź sklep

E-OBRÓBKIBLACHARSKIE

firma budowlana zajmująca się realizacją budynków z płyty warstwowej i blachy trapezowej... odwiedź sklep

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro1@alfapanel.pl

+48 61 624 72 82

Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.

Menu
PROMOCJE