Obory

projekt obory
Wykorzystując wiedzę i doświadczenie naszych projektantów, przy współpracy z technologami w zakresie hodowli bydła mlecznego, opracowaliśmy dla Państwa 5 podstawowych typów obiektów obór. Projekt obory w nowoczesnym budownictwie inwentarskim należy zwraca szczególną uwagę na stworzenie właściwego mikroklimatu budynku. Ma on istotny wpływ na stan i kondycję zwierząt, a co za tym idzie na wydajność mleczną bydła. Poniżej przedstawiamy materiały, które wchodzą w skład budowy obory, dzięki którym obiekt spełnia wszystkie najważniejsze wymogi.

Obudowa

Jako obudowę dla obory proponujemy płyty warstwowe dachowe TK 5. Projekt obory obejmuje wykorzystanie płyty dachowej z rdzeniem z poliuretanu. Płyty składają się z okładziny zewnętrznej i wewnętrznej.Okładzinę zewnętrzną charakteryzuje grubość blachy 0,5 oraz powłoka poliester (PE) 25 ľm.

Natomiast okładzina wewnętrzna (dolna) wykonana z tworzywa sztucznego FIBERGLASS odpornego na agresywne środowiska, które powstają przy hodowli zwierząt ( urynę i amoniak). Materiał jest odporny na wodę w trakcie zmywania.Płyty o grubości rdzenia: 40-50-60 mm, wykorzystywane do budowy obory zapewniają odpowiednią izolację termiczną, która nie pozwala na kondensację pary wodnej na spodniej powierzchni płyty w okresie jesień-zima, zima-wiosna.

Izolacja termiczna chroni zwierzęta w okresie letnim przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dzięki wyeliminowaniu dolnej okładziny stalowej i zastąpieniu jej tworzywem sztucznym, płyta jest lżejsza od typowych rozwiązań z płyt warstwowych wykonanych z okładzin blach stalowych. Okładziny z tworzywa sztucznego w odróżnieniu od blach stalowych są bardziej odporne na warunki mikroklimatu panującego w oborze.Gęstość pianki PU to 40 kg/m3 . Płyty są dostarczane z kompletem elementów uzupełniających, potrzebnych do kompleksowego montażu.

W nowoczesnym budownictwie inwentarskim w projekcie należy zwrócić szczególną uwagę na stworzenie właściwego mikroklimatu w oborze. Ma on istotny wpływ na stan i kondycję zwierząt, a co za tym idzie na wydajność mleczną bydła. Czynnikiem, który kształtuje mikroklimat w oborze to między innymi wentylacja oraz oświetlenie.

Wentylacje

Wentylacje uzyskujemy dzięki otwartej kalenicy z odpowiednio dobranymi wlotami powietrza w ścianach bocznych oraz kątem nachylenia połaci dachu wynoszącymi minimum 20 stopni zapewniają optymalną wymianę powietrza (cyrkulacja grawitacyjna).

Wloty powietrza w ścianach bocznych są opcjonalnie zabezpieczone kurtyną ścienną w celu regulacji przepływu powietrza i uniknięcia przewiewów. Optymalna wentylacja pomaga utrzymać wilgotność powietrza poniżej 80 % w celu uniknięcia stresu cieplnego.

konstrukcje stalowe

Świetlik

Zastosowanie świetlika kalenicowego umożliwia maksymalne wykorzystanie światła dziennego oraz powoduje równomierne nasłonecznienie budynku, jak również zabezpiecza działanie czynników atmosferycznych takich jak: opady śniegu, deszcz. Otwarte latem kurtyny zapewniają dodatkowe doświetlenie.

Świetlik (kominowy/łukowy) składa się z :

  • Podstawa: wykonana z ceowych profili zimno giętych z ocynkowanej blachy stalowej o grubości 1,5 ÷2,5 mm
  • Profil aluminiowy: wykonane ze stopu aluminium EN AW 6063 wg. PN-EW 573-3:2004
  • Komorowe płyty poliwęglanowe
  • Akcesoria montażowe, które obejmują: wkręty samogwintujące, śruby, nity, zawiasy
  • Uszczelki: wykonane z gumy modyfikowanej EPDM.

Konstrukcja stalowa

Konstrukcja została zaprojektowana w formie ram stalowych o rozstawie 6m. Ze względu na dużą agresywność środowiska, zalecamy zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji przez ocynkowanie. Wymogi technologiczne obiektu (duża ilość wymian powietrza) sugerują stosowanie w oborach dużych spadków dachów (powyżej 20 stopni).

Konstrukcja została zaprojektowana z kształtowników blachownicowych, które cechuje znacznie mniejsze zużycie stali w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Konstrukcja dostarczana jest na budowę z elementów prefabrykowanych na wytwórni. Elementy konstrukcji łączone są przez skręcanie.
Projekt systemowej obory zakłada wykorzystanie jako płatwi dachowych kształtowników zimnogiętych, ocynkowanych typu Z.

obora konstrukcje stalowe
konstrukcje stalowe
konstrukcje stalowe obory
konstrukcja stalowa

Płyty warstwowe AGRO

PŁYTY WARSTWOWE ISOTHERM

Dachówka

więcej informacji cennik

BLACHY TRAPEZOWE

TERMO

więcej informacji cennik

PŁYTY WARSTWOWE ŚCIENNE

Fiberglass

więcej informacji cennik pobierz.pdf

PŁYTY IZOLACYJNE

POLIURETAN

więcej informacji cennik

Szybki kontakt

Nasz handlowiec zadzwoni do Państwa
w ciągu 30 minut (pn-pt, 8.00-16.00).

Przetwarzamy Twoje dane na potrzeby wymiany korespondencji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Nasze marki

E-ŚWIETLIKI

sklep internetowy z naświetlami dachowymi i ściennymi. Skład fabry-czny producenta w Zielonej Górze ... odwiedź sklep

E-PŁYTYWARSTWOWA

sklep internetowy z płytą warstwową, który daje możliwość zakupu płyty warstwowej przez internet... odwiedź sklep

E-OBRÓBKIBLACHARSKIE

firma budowlana zajmująca się realizacją budynków z płyty warstwowej i blachy trapezowej... odwiedź sklep

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro1@alfapanel.pl

+48 61 624 72 82

Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.

Menu
PROMOCJE