HALA WARSZTAT SAMOCHODOWY
Hala zaprojektowana została jako obiekt typu przemysłowego z dachem dwuspadowym o wymiarach 15,0m x 30,0m. Konstrukcja szkieletowa Hali Lego umożliwia jej przedłużanie o kolejne segmenty.
Bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla osób, które zamierzają otworzyć własny warsztat. W dobrej cenie oferujemy Państwu materiały niezbędne do tego, aby postawić wysokiej jakości budynek.
OBUDOWA
Obudowa ścian i dachu wykonana została z płyty warstwowej z rdzeniem z poliuretanu. Płyty obustronnie pokryte są okładzinami z blachy powlekanej poliestrem. Ściany hali obudowane są płytą warstwową o grubości 100 mm z krytym mocowaniem, natomiast jej dach płytą warstwową poliuretanową o grubości 120 mm.
Płyty warstwowe dzięki swej sztywności i dobrej izolacyjności termicznej są optymalnym rozwiązaniem dla obudowy budynków o konstrukcji szkieletowej. Charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, przez co uznawane są za najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w budownictwie. Podczas ich wytwarzania wykorzystywane są najbardziej innowacyjne technologie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niskiej wagi i wysokiej wytrzymałości.
Naświetla
Zastosowane w zaprojektowanej hali świetliki Alfa Roof Premium o grubości 30 mm charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną (1,32 W/m2K) oraz przepuszczalnością światła, a także łatwością montażu. Dzięki specjalnej strukturze paneli świetliki te cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi.
Zastosowany do produkcji Alfa Roof Premium proces tłoczenia sprawia, że świetliki te są odporne na degradację związaną z działaniem promieniowania UV. Ta ochrona gwarantuje stałą, wysoką jakość produktów zarówno pod względem właściwości optycznych jak i mechanicznych przez cały okres użytkowania.
Jako naświetla ścienne hali zastosowano system Alfa Wall, składający się z wielokomorowych paneli z poliwęglanu o grubości 40 mm i profili aluminiowych. Panele poliwęglanowe łączą się ze sobą na pióro-wpust, dodatkowo zamek paneli daje możliwość mocowania do konstrukcji w sposób ukrywający mocowanie. Alfa Wall dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze poliwęglanu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz izolacyjnością cieplną (1,5 W/m2K).
KONSTRUKCJA STALOWA
Nowoczesny system projektowania. Firma nasza przy wykonywaniu hal systemowych wykorzystuje nowoczesne metody projektowania, zapewniając jednocześnie maksymalną ekonomię i wytrzymałość konstrukcji. Elementy stalowe zabezpieczone przed korozją przez ocynkowanie ogniowe, wykonane zgodnie z normą. Rygle dachowe nachylone są pod kątem ok. 10° (ok. 18%).
Hala systemowa jest usztywniana przy pomocy linowych stężeń ściennych i połaciowych. Regulacja naciągu stężeń odbywa się przy pomocy śrub rzymskich.
Wewnątrz hali nie ma żadnych podpór, a segmentowa konstrukcja pozwala na jej późniejsze przedłużanie w każdym momencie użytkowania.
Obiekt jest całkowicie sprefabrykowany, zaprojektowany jako rozbieralny, z możliwością wielokrotnego ponownego montażu.
Normy będące podstawą wykonania obliczeń statycznych dla konstrukcji:
- PN-EN 1991-1-3 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-3:
Oddziaływania ogólne – Obciążenie śniegiem. - PN-EN 1991-1-4 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-4:
Oddziaływania ogólne – Oddziaływanie wiatru. - PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie.
FUNDAMENTOWANIE
Hale systemowe podlegają adaptacji konstrukcyjnej stosownie do warunków panujących w miejscu jego posadowienia. Hala mocowana jest kołkami rozporowymi lub kotwami stalowymi do wcześniej przygotowanych stóp fundamentowych.
WARUNKI ADAPTACJI
Hale Alfa Lego podlegają adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej, stosownie do ich warunków lokalizacji. Jeżeli hala ma być użytkowana na czas dłuższy niż 120 dni, wówczas należy wystąpić do właściwego dla miejsca lokalizacji Starostwa z wnioskiem o pozwolenia na budowę. Dokumentacja podlega adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej. Osoba dokonująca adaptacji winna ustosunkować się do przyjętych założeń obliczeniowych i technologicznych, jeżeli zostały one określone. O ostatecznym sposobie posadowienia obiektu decyduje konstruktor dokonujący adaptacji, w oparciu o ekspertyzę geotechniczną obszaru lokalizacji.