Hala handlowo – magazynowa (meble) 18/40

HALA HANDLOWO - MAGAZYNOWA (MEBLE)

Hala zaprojektowana została jako obiekt typu przemysłowego z dachem dwuspadowym o wymiarach 18,0m x 40,0m. Konstrukcja szkieletowa Hali Lego umożliwia jej przedłużanie o kolejne segmenty.
Hala umożliwiająca bezpieczne przechowywanie mebli. Połączenie stabilnej konstrukcji z wysokiej jakości płytą warstwową, a także świetlikami oraz akcesoriami.

OBUDOWA

Hala ocieplana warstwą poliuretanu, z przeznaczeniem na pomieszczenia magazynowe, handlowe oraz socjalne, które wymagają utrzymania dodatniej temperatury. Obudowa ścian wykonana została z płyty warstwowej o grubości 80 mm z rdzeniem z poliuretanu i okładzinami obustronnie z blachy powlekanej poliestrem. Z kolei dach składa się z płyt o grubości 100 mm.

Płyty warstwowe dzięki swej sztywności i dobrej izolacyjności termicznej są optymalnym rozwiązaniem dla obudowy budynków o konstrukcji szkieletowej. Charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, przez co uznawane są za najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w budownictwie. Podczas ich wytwarzania wykorzystywane są najbardziej innowacyjne technologie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niskiej wagi i wysokiej wytrzymałości.

Naświetla

Jako naświetla ścienne hali zastosowano system Alfa Wall, składający się z wielokomorowych paneli z poliwęglanu o grubości 40 mm i profili aluminiowych. Panele poliwęglanowe łączą się ze sobą na pióro-wpust, dodatkowo zamek paneli daje możliwość mocowania do konstrukcji w sposób ukrywający mocowanie. Alfa Wall dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze poliwęglanu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz izolacyjnością cieplną (1,5 W/m2K).

KONSTRUKCJA STALOWA

Nowoczesny system projektowania. Firma nasza przy wykonywaniu hal systemowych wykorzystuje nowoczesne metody projektowania, zapewniając jednocześnie maksymalną ekonomię i wytrzymałość konstrukcji. Elementy stalowe zabezpieczone przed korozją przez ocynkowanie, wykonane zgodnie z normą. Rygle dachowe nachylone są pod kątem ok. 10° (ok. 18%).

Hala systemowa jest usztywniana przy pomocy linowych stężeń ściennych i połaciowych. Regulacja naciągu stężeń odbywa się przy pomocy śrub rzymskich.

Wewnątrz hali nie ma żadnych podpór, a segmentowa konstrukcja pozwala na jej późniejsze przedłużanie w każdym momencie użytkowania.

Obiekt jest całkowicie sprefabrykowany, zaprojektowany jako rozbieralny, z możliwością wielokrotnego ponownego montażu.

Normy będące podstawą wykonania obliczeń statycznych dla konstrukcji:

  • PN-EN 1991-1-3 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-3:
    Oddziaływania ogólne – Obciążenie śniegiem.
  • PN-EN 1991-1-4 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-4:
    Oddziaływania ogólne – Oddziaływanie wiatru.
  • PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie.

FUNDAMENTOWANIE

Hale systemowe podlegają adaptacji konstrukcyjnej stosownie do warunków panujących w miejscu jego posadowienia. Hala mocowana jest kołkami rozporowymi lub kotwami stalowymi do wcześniej przygotowanych stóp fundamentowych.

WARUNKI ADAPTACJI

Hale Alfa Lego podlegają adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej, stosownie do ich warunków lokalizacji. Jeżeli hala ma być użytkowana na czas dłuższy niż 120 dni, wówczas należy wystąpić do właściwego dla miejsca lokalizacji Starostwa z wnioskiem o pozwolenia na budowę. Dokumentacja podlega adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej. Osoba dokonująca adaptacji winna ustosunkować się do przyjętych założeń obliczeniowych i technologicznych, jeżeli zostały one określone. O ostatecznym sposobie posadowienia obiektu decyduje konstruktor dokonujący adaptacji, w oparciu o ekspertyzę geotechniczną obszaru lokalizacji.

Szybki kontakt

Nasz handlowiec zadzwoni do Państwa
w ciągu 30 minut (pn-pt, 8.00-16.00).

Przetwarzamy Twoje dane na potrzeby wymiany korespondencji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Nasze marki

E-ŚWIETLIKI

sklep internetowy z naświetlami dachowymi i ściennymi. Skład fabry-czny producenta w Zielonej Górze ... odwiedź sklep

E-PŁYTYWARSTWOWA

sklep internetowy z płytą warstwową, który daje możliwość zakupu płyty warstwowej przez internet... odwiedź sklep

E-OBRÓBKIBLACHARSKIE

firma budowlana zajmująca się realizacją budynków z płyty warstwowej i blachy trapezowej... odwiedź sklep

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro1@alfapanel.pl

+48 61 624 72 82

Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.

Menu
PROMOCJE