Hala kurnik 12

HALA KURNIK

Kurnik o konstrukcji szkieletowej z dachem dwuspadowym o szerokości 12,0m, 15,0m lub 18,0m. Konstrukcja stalowa kurnika umożliwia jego przedłużanie o kolejne segmenty.

Wiemy, co jest istotne w budynkach przeznaczonych na chów kur. Zaprojektowany przez nas kurnik charakteryzuje się m.in. wysoką izolacyjnością cieplną i dobrą wentylacją. Kilka dostępnych wariantów pozwala dobrać powierzchnię budynku do rodzaju i intensywności produkcji.

OBUDOWA

Obudowa dachu i ścian wykonana została z płyty warstwowej z izolacyjnym rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej, która ma bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Obudowa ścian z płyty warstwowej o grubości 60 lub 80 mm z rdzeniem z poliuretanu i okładzinami obustronnymi z blachy powlekanej poliestrem. Z kolei dach składa się z płyt o grubości 80 lub 100 mm. Dodatkowa możliwość wyboru rodzaju okładzin pozwala na montaż płyty w środowisku o różnym stopniu agresywności.

Płyta dachowa typu AGRO z uwagi na zastosowanie od strony wewnętrznej okładziny z tworzywa sztucznego jest odporna na agresywne środowisko ( amoniak, uryna), które powstaje przy hodowli zwierząt. Dodatkowo okładzina ta jest odporna na wysokie ciśnienie wody, które występuje w trakcie zmywania.

Płyty warstwowe dzięki swej sztywności i dobrej izolacyjności termicznej są bardzo dobrym rozwiązaniem dla obudowy budynków inwentarskich o konstrukcji szkieletowej. Charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, przez co uznawane są za najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w budownictwie. Podczas ich wytwarzania wykorzystywane są najbardziej innowacyjne technologie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niskiej wagi i wysokiej wytrzymałości.

PŁYTY WARSTWOWE ISOTHERM

Dachówka

więcej informacji cennik

BLACHY TRAPEZOWE

TERMO

więcej informacji cennik

PŁYTY WARSTWOWE ŚCIENNE

Fiberglass

więcej informacji cennik pobierz.pdf

PŁYTY IZOLACYJNE

POLIURETAN

więcej informacji cennik

KONSTRUKCJA STALOWA

Przy budowie kurnika stosujemy tradycyjne konstrukcje z ram stalowych gorącowalcowanych lub blachownic o zmiennym przekroju. Ramy zaprojektowano w rozstawie co 6,0m.

W kurniku elementy podporowe do montażu płyt dachowych są z elementów zimnogiętych ocynkowanych, natomiast płyty ścienne są montowane do słupów w układzie poziomym.

Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji otrzymujemy poprze ocynkowanie ogniowe lub malowanie farbami epoksydowymi o łącznej grubości 160 mikronów.

W trakcie projektowania konstrukcji kurnika każdorazowo uwzględnia się wartość i rozkład obciążeń technologicznych wynikających z obciążenia od linii pojenia i karmienia drobiu oraz ilości nagrzewnic i wentylatorów podwieszonych do konstrukcji obiektu.

Normy będące podstawą wykonania obliczeń statycznych dla konstrukcji:

  • PN-EN 1991-1-3 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-3:
    Oddziaływania ogólne – Obciążenie śniegiem.
  • PN-EN 1991-1-4 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-4:
    Oddziaływania ogólne – Oddziaływanie wiatru.
  • PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie.

Wentylacja

Z uwagi na powtarzalną, szkieletową konstrukcję kurnika, inwestor ma możliwość doboru oraz zmiany typu wentylacji nawet w gotowym obiekcie. Poniżej przedstawiamy wybrane warianty:

  • grawitacyjna i mechaniczna z bocznymi regulowanymi wlotami powietrza i wywiewnymi kominkami dachowymi,
  • tunelowa - mechaniczna z możliwością zainstalowania wentylatorów czołowych na dodatkowej konstrukcji wsporczej,
  • grawitacyjna z użyciem ściennych klap nawiewnych na całej długości budynku,
  • mechaniczna z wywiewnymi wentylatorami dachowymi.

FUNDAMENTOWANIE

Hale kurnikowe podlegają adaptacji konstrukcyjnej stosownie do warunków panujących w miejscu jego posadowienia. Hala mocowana jest kołkami rozporowymi lub kotwami stalowymi do wcześniej przygotowanych stóp fundamentowych.

WARUNKI ADAPTACJI

Hale kurnikowe podlegają adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej, stosownie do ich warunków lokalizacji. Jeżeli hala ma być użytkowana na czas dłuższy niż 120 dni, wówczas należy wystąpić do właściwego dla miejsca lokalizacji Starostwa z wnioskiem o pozwolenia na budowę. Dokumentacja podlega adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej. Osoba dokonująca adaptacji winna ustosunkować się do przyjętych założeń obliczeniowych i technologicznych, jeżeli zostały one określone. O ostatecznym sposobie posadowienia obiektu decyduje konstruktor dokonujący adaptacji, w oparciu o ekspertyzę geotechniczną obszaru lokalizacji.

Szybki kontakt

Nasz handlowiec zadzwoni do Państwa
w ciągu 30 minut (pn-pt, 8.00-16.00).

Przetwarzamy Twoje dane na potrzeby wymiany korespondencji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Nasze marki

E-ŚWIETLIKI

sklep internetowy z naświetlami dachowymi i ściennymi. Skład fabry-czny producenta w Zielonej Górze ... odwiedź sklep

E-PŁYTYWARSTWOWA

sklep internetowy z płytą warstwową, który daje możliwość zakupu płyty warstwowej przez internet... odwiedź sklep

E-OBRÓBKIBLACHARSKIE

firma budowlana zajmująca się realizacją budynków z płyty warstwowej i blachy trapezowej... odwiedź sklep

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro1@alfapanel.pl

+48 61 624 72 82

Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.

Menu
PROMOCJE