Hala obora 27/30

HALA OBORA

Obora o konstrukcji szkieletowej z dachem dwuspadowym o szerokości 27,0m.
Konstrukcja stalowa obory umożliwia jej przedłużanie o kolejne segmenty.

Obory muszą spełniać specyficzne wymagania, narzucane zarówno przez specyfikę hodowli bydła, jak i normy europejskie. Dlatego też zaprojektowaliśmy budynki, które urzeczywistniają wszystkie z nich.

OBUDOWA

Obudowa dachu i ścian wykonana została z płyty warstwowej z izolacyjnym rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej, która ma bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Obudowa ścian z płyty warstwowej o grubości 50 lub 60 mm z rdzeniem z poliuretanu i okładzinami obustronnymi z blachy powlekanej poliestrem. Z kolei dach składa się z płyt o grubości 40, 50, 60 lub 80 mm. Dodatkowa możliwość wyboru rodzaju okładzin pozwala na montaż płyty w środowisku o różnym stopniu agresywności.

Płyta dachowa typu AGRO z uwagi na zastosowanie od strony wewnętrznej okładziny z tworzywa sztucznego jest odporna na agresywne środowisko ( amoniak, uryna), które powstaje przy hodowli zwierząt. Dodatkowo okładzina ta jest odporna na wysokie ciśnienie wody, które występuje w trakcie zmywania.

Płyty warstwowe dzięki swej sztywności i dobrej izolacyjności termicznej są bardzo dobrym rozwiązaniem dla obudowy budynków inwentarskich o konstrukcji szkieletowej. Charakteryzują się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, przez co uznawane są za najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w budownictwie. Podczas ich wytwarzania wykorzystywane są najbardziej innowacyjne technologie, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niskiej wagi i wysokiej wytrzymałości.

Naświetla

Zastosowanie świetlika kalenicowego umożliwia maksymalne wykorzystanie światła dziennego oraz powoduje równomierne nasłonecznienie budynku, jak również zabezpiecza działanie czynników atmosferycznych takich jak: opady śniegu, deszcz. Otwarte latem kurtyny zapewniają dodatkowe doświetlenie.

Wentylacje uzyskujemy dzięki otwartej kalenicy z odpowiednio dobranymi wlotami powietrza w ścianach bocznych zapewniają optymalną wymianę powietrza (cyrkulacja grawitacyjna).

Wloty powietrza w ścianach bocznych są opcjonalnie zabezpieczone kurtyną ścienną w celu regulacji przepływu powietrza i uniknięcia przewiewów. Optymalna wentylacja pomaga utrzymać wilgotność powietrza poniżej 80 % w celu uniknięcia stresu cieplnego.

KONSTRUKCJA STALOWA

Przy budowie obory stosujemy tradycyjne konstrukcje z ram stalowych gorącowalcowanych lub blachownic o zmiennym przekroju. Ramy zaprojektowano w rozstawie co 6,0m.
W oborach elementy podporowe do montażu płyt dachowych są z elementów zimnogiętych ocynkowanych, natomiast płyty ścienne są montowane do słupów w układzie poziomym.
Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji otrzymujemy poprze ocynkowanie ogniowe lub malowanie farbami epoksydowymi o łącznej grubości 160 mikronów.

Normy będące podstawą wykonania obliczeń statycznych dla konstrukcji:

  • PN-EN 1991-1-3 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-3:
    Oddziaływania ogólne – Obciążenie śniegiem.
  • PN-EN 1991-1-4 Eurokod 1: Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-4:
    Oddziaływania ogólne – Oddziaływanie wiatru.
  • PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie.

FUNDAMENTOWANIE

Hale oborowe podlegają adaptacji konstrukcyjnej stosownie do warunków panujących w miejscu jego posadowienia. Hala mocowana jest kołkami rozporowymi lub kotwami stalowymi do wcześniej przygotowanych stóp fundamentowych.

WARUNKI ADAPTACJI

Hale oborowe podlegają adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej, stosownie do ich warunków lokalizacji. Jeżeli hala ma być użytkowana na czas dłuższy niż 120 dni, wówczas należy wystąpić do właściwego dla miejsca lokalizacji Starostwa z wnioskiem o pozwolenia na budowę. Dokumentacja podlega adaptacji architektoniczno-konstrukcyjnej.

Osoba dokonująca adaptacji winna ustosunkować się do przyjętych założeń obliczeniowych i technologicznych, jeżeli zostały one określone. O ostatecznym sposobie posadowienia obiektu decyduje konstruktor dokonujący adaptacji, w oparciu o ekspertyzę geotechniczną obszaru lokalizacji.

Szybki kontakt

Nasz handlowiec zadzwoni do Państwa
w ciągu 30 minut (pn-pt, 8.00-16.00).

Przetwarzamy Twoje dane na potrzeby wymiany korespondencji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Nasze marki

E-ŚWIETLIKI

sklep internetowy z naświetlami dachowymi i ściennymi. Skład fabry-czny producenta w Zielonej Górze ... odwiedź sklep

E-PŁYTYWARSTWOWA

sklep internetowy z płytą warstwową, który daje możliwość zakupu płyty warstwowej przez internet... odwiedź sklep

E-OBRÓBKIBLACHARSKIE

firma budowlana zajmująca się realizacją budynków z płyty warstwowej i blachy trapezowej... odwiedź sklep

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

biuro1@alfapanel.pl

+48 61 624 72 82

Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.

Menu
PROMOCJE